Dünyaya 2 milyar dolarlık hırdavat satacaklar Bir yorum yaz

Dünyaya 2 milyar dolarlık hırdavat satacaklar Uluslararası bağlantı elemanları sektörünün en büyük buluşma noktalarından biri olan Fastener Fair’e Türk firmaları çıkarma yaptı. İDDMİB Metal Hırdavat Sektör Komitesi Başkanı Çetin Tecdelioğlu, bu yıl yapacakları fuar ve projelerle 2 milyar dolarlık ihracat hedeflediklerini açıkladı.

Uluslararası bağlantı elemanları sektörünün en büyük buluşma noktalarından biri olan Fastener Fair’e Türk firmaları çıkarma yaptı. İDDMİB Metal Hırdavat Sektör Komitesi Başkanı Çetin Tecdelioğlu, bu yıl yapacakları fuar ve projelerle 2 milyar dolarlık ihracat hedeflediklerini açıkladı.

Uluslararası bağlantı elemanları sektörünün en büyük buluşma noktalarından biri olan ve bu yıl sekizincisi Almanya’nın Stuttgart kentinde gerçekleştirilen Fastener Fair’e Türk firmaları çıkarma yaptı.

20 bin 800 metrekarelik alanda ve üç holde düzenlenen fuara 46 ülkeden 895 katılımcı iştirak ederken, toplam 12 bin 741 sektör profesyoneli ziyaret etti. İstanbul Demir ve Demir Dışı Metaller İhracatçıları Birliği’nin (İDDMİB) info stand ile yer aldığı fuara Türkiye’den toplam 54 firma katıldı.

Türk firmalarının fuarda önemli bağlantılar gerçekleştirdiğini belirten İDDMİB Başkanı Tahsin Öztiryaki, ürünlerin 91 ülkeden gelen alıcılarla buluştuğunu belirtti.

İDDMİB Metal Hırdavat Sektör Komitesi Başkanı Çetin Tecdelioğlu da, Türk Metal Hırdavat sektörünün ihracat rakamları ve hedefleri ile ilgili olarak şunları aktardı: “Sektör olarak geçen yıl 1.67 milyar dolarlık ihracat gerçekleştirdik. Alt sektörler olarak bakıldığında bağlantı elemanları sektörü 842.5 milyon dolar, kilitler, bina donanımları, mobilya aksesuarları 670.9 milyon dolar, el aletleri sektörü de 162.7 milyon dolarlık ihracat yaptı. 2019 yılı ise özellikle el aletleri özelinde çok iyi başladı. İlk iki aylık ihracat rakamları geçtiğimiz yılın aynı döneminin yüzde 63 üzerinde. Toplam Metal Hırdavat olarak bakıldığında ise yüzde 3.91 yukarıdayız. Bu sene yapacağımız fuar ve Urge projeleri ile ihracatımızı 2 milyar dolar sınırına yaklaştırmak istiyoruz.”

Bir cevap yazın

Alışveriş Sepeti

close
WhatsApp chat